१३ माघ २०७८
राष्ट्रिय जनगणना २०७८ अनुसार झापाको १५ पालिकामध्ये को सबैभन्दा बढी जनसङ्ख्या रहेको मेचीनगर नगरपालिका भएको छ।

मेचीनगरको जनसङ्ख्या एक लाख ३१ हजार ५२० भएको छ। त्यसपछि विर्तामोड र दमकको जनसङ्ख्या बढी छ। विर्तामोडको एक लाख १७ हजार ३५५ र दमकको एक लाख सात हजार ४१० रहेको छ।

सबैभन्दा सानो पालिका हल्दिबारी हो जसको जनसङ्ख्या ३३ हजार ५४ रहेको छ। बुधबार सार्वजनिक भएको जनगणना रिपोर्ट अनुसार अर्जुनधारा ९८४,४२९०, बाह्रदशी ९३७,९१६०, भद्रपुर ९७०,८२३०, बुद्धशान्ति ९५२,९११०, गौरादह ९६०,५९८०, गौरीगञ्ज ९३६,०५८०, हल्दिबारी ९३३,०५४०, झापा ९३९,३७२०, कचनाकबल ९३९,३७२०, कमल ९५३,७१००, कनकाई ९५३,०८८० र शिवसताक्षी ९७३,४६०० रहेको छ।

नयाँ जनगणना २०७८ अनुसार झापाको जनसङ्ख्या ९ लाख ९४ हजार ९० रहेको छ । जसमा महिला पाँच लाख १६ हजार ५९४ र पुरुष चार लाख ७७ हजार ४९६ रहेको छ।

Author

  • यो वेबसाइट अनलाईन कान्तिपुर डट कमको आधिकारिक न्युज पोर्टल हो । नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सूचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई समेट्छ।

By

यो वेबसाइट अनलाईन कान्तिपुर डट कमको आधिकारिक न्युज पोर्टल हो । नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सूचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई समेट्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.